Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Yakup Köse Vesilesiyle

Yakup Köse Vesilesiyle

Adı sanı bilinmez bir genç, henüz 14 yaşındadır. Günlerden bir gün gözaltına alınır. Ona atfedilen suç büyüktür. “Yasadışı bir örgüte üye olup rejimi yıkmaya teşebbüs.” İşkenceler altında inim inim inletilir. Anası, babası, onu seven yakınları mahkeme kapılarında sürüne dursun, o cezaevlerinde çile çekmeye başlar. Adını dahi tam telaffuz edemediği rejim, düzen, örgüt, eylem kelimelerinin geçtiği bir sürü suçlama ile mahkum olmuştur.

Onun hayatından on yıl çalınmıştır. Gençliğinin en güzel demlerinde aldığı cezayı çekedursun, hapishane köşelerinde unutulmuştur. Onun hapsedilmesine vesile olan zihniyet, 28 Şubat zulmü ile milletin ensesinde boza pişirenlerdir. O günlerde yargı mensuplarına nasıl hareket etmeleri gerektiği noktasında talimatlar yağdıran 28 Şubat darbecileridir…

Keyfi uygulamalarla delilsiz, hukuksuz yargı kararlarıyla zulmedilen insanlar, bugün başka başka tuzaklarla hala çiğnenip ezilmeye, imha edilerek gözlerden uzak tutulmaya çalışılmaktadır.

Çocukları bile olmayan suçlar icat ederek idam hükmü ile mahkum edenler ve o zihniyetin uzantıları, bugünlerde 28 Şubat kararlarının fecaati bütün çıplaklığı ile anlaşılmasına rağmen hala işbaşındadır.

Yargı ile tehdit ettikleri dünün çocuğu, bugünün gazeteci yazarı Yakup Köse: “14 Yaşında Çeçenistan’da yapılan zulümleri protesto eylemlerine destek vermesi dolayısıyla 28 Şubatçı emir kullarının talimatlarıyla tutuklandı. İdamı istendi! Darağaçlarını gösterdiler. Burada öleceksin dediler adeta… Tam 10 yıl hapis yattı. Sonradan cezaevi operasyonları sırasında yaralandı.”

Bugünlerde 28 Şubat bitmiştir denilen ülkede 28 Şubat hortlakları yargı ile suçsuzluğu tescillenmiş Anadolu’nun Müslüman evlatlarını hâlâ yok etme planları yapıyor, sahip oldukları imkanlarla adalete gölge düşürüyorlar!…

Yakup Köse, haksız ve hukuksuz bir ceza almış, hapis yatmaya devam ederken koğuşlarında bıçak, patlayıcı madde bulundurarak isyan çıkardıkları gerekçesiyle açılan davalarla yeniden yargılanarak cezaevine tıkılmak isteniyor. Buradan anlaşılıyor ki, üzerine attıkları suç ile imha etmeye çalıştıkları şahsı tutuklatan 28 Şubat zihniyeti hâlâ devam ediyor.

Bugün adalet isteyen insanların çığlığını duymayanlar yarın ilahi adalete hesap veremezler…

Adalet, bilerek yok edildiği zaman, onu imha edenlerin merhametine teslim olmak durumuyla karşı karşıyayız.

Adalete tecavüz eden, adalet mensubu kılığında zulme alet olanlara fırsat verilmemeli, haksız, hukuksuz uygulamalara derhal son verilmeli.

Verdikleri kararlarla adalet mekanizmasını zulüm tezgahı haline getirenler, tarihin kendileri hakkında vereceği hükme razı olmak zorundadırlar…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.