Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Olmasaydı Olmazdık Diyenler…

Olmasaydı Olmazdık Diyenler…

Haberlerde seyretmeye alışık olduğumuz korkunç hadiselere şahit oldukça içimizden geçen duygular nedir acaba? Ürpeririz, bir müddet “tüh be, vah yazık” der geçeriz. Her neyse işimize bakmaya devam ederiz. Sonra tekrarlanan yeni ve acı başka bir sahnenin içinde buluveririz kendimizi… Hemen hemen her gün yaşadığımız bu dramların üstüne üstlük tanık olduğumuz başka acılarla yüreklerimiz dağlanır.

Filistin kan ağlarken, Suriye katilleri devreye girer… Sonra Mısır canileri işbaşına geçer. Çeçenistan’ı çoktan unutmuşuzdur… Irak, Pakistan hakeza öyle… Somali gündemde değildir artık. Müslümanları idare eden yöneticiler, bağlısı oldukları şeytani güçlerin kuklası mevkiindedirler. Onların emrettiğini yapmaktan başka bir şey bilmezler. Zaten bunun için vardırlar… Hep böyle oldu, böyle de devam ediyor…

Biz, yine kendi içimize dönelim. Yaşadığımız hadiseler bizi oradan buraya sürüklerken hiç de farkında olmadığımız daha da korkunç bir sona doğru adım adım ilerliyoruz. Evimiz, yolumuz, okulumuz, sokağımız, aile düzenimiz ile birlikte her şeyimiz başkalarının bilinçli kontrolü altında… Ve çaktırmadan değil, alenen yönlendiriliyoruz. Peki nereye?

Canımızdan çok sevdiğimiz çocuklarımızı ele alalım. Televizyon, bilgisayar, telefon tasallutundan evlatlarını kurtarabilen biri var mıdır? Onlara aldığımız elektronik eşyalarla zihinleri ele geçiriliyor. Onlara verdiğimiz değerler düşmanlarımız tarafından sinsi yöntemlerle imha ediliyor.

İdealize edilen şeyler, şeytani bir yapının hâkimiyetine mahkûm bir gelecek çiziyor ünümüze. İçte, İslam düşmanlığını zirveye taşıyanlar, daha içte, tasavvuf büyüklerine, âlimlere ve velilere onların olağanüstü bir kısım hallerine İslam adına karşı çıkarken, dışta, Harry Potter adı ile yapılan bir film vizyona sokulup, bütün dünyaya büyücülerin kahramanlığı üfleniyor. Çocuklarımızın zihnine kazınan bu görüntüler: Onların kahramanı olarak gelecekteki hayatlarına hükmedecek.

Şahsiyeti ayaklar altına alınmış bir milletin haysiyeti ile oynadılar. Ona her dem küfretmeyi, değerlerini aşağılamayı marifet bildiler. Öz be öz kendi yazısını tarih sayfalarından sildiler. Kütüphanelerden basılmış yüz milyonlarca kitap, bilgi ve belgeyi sattılar, yaktılar yok ettiler.

Tertip ettikleri güzellik yarışmalarıyla kurdukları açık köle pazarlarında bütün kadınları aşağıladılar. Olursanız böyle olmalısınız propagandası ile onları efendilerine sundular… Onlar üzerinden pazarladıkları mallarla piyasaya daldılar. Her şey onların kontrolünde ve emrindeydi. “On yılda on beş milyon genç yarattık her yaştan” dediler. Yarattıklarını iddia ettikleri gençlere hayatı boyunca dayattıkları tapınma fiillerini ilköğretimden itibaren yıllar boyu aşıladılar…

Başlangıcından beri saymakla bitmeyecek şenaate imza attılar ve hep böyle gidecek sandılar… Yoldan çıkma ihtimaline karşı halkı hep darbelediler. 27 Mayıslar, 12 Eylüller, 28 Şubatlar hepsi bunların tezgâhıydı. Ne yapsalar aşı tutmamıştı. Ergenekon devrede, balyozu indirecekleri anı kolluyorlardı… Perinçekgiller familyasının öttürdüğü boru ses çıkaramaz olunca, umdukları darbe gerçekleşmeyince “olmasaydı olmazdık” propagandasına yöneldiler.

Adamlar tabii ki olmasaydı olmazlardı. Oluşlarını borçlu oldukları adam için ne kadar yırtınsalar o kadar az olur. Aslında atalarını senenin bayramlara has muayyen günlerinde değil de, ayda bir kez olsun topluca tavaf etseler… Yanlarına Haydar Boş, İhsan Elikapalı gibi liboşları da alarak, önlerinde her kesimden toplanmış serseri gezi parkı müdavimleri yol açıcı militanlar cephesi olarak yürüse… Sonra, dar vakitlerinde, özel zamanlarında atalarına saygıda kusur etmemek için her biri yanına bir sanem alsa ve sıkıştığında ona uysa… Onlar için fena olmazdı… Olmasaydı olamayacakları tezine sadık adamlara bizden bu kadar… Ötesini onlar düşünsün…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.