Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Gelecek Olan

Gelecek Olan

Suriye’de kimyasal silah kullanılması sebebiyle ayağa kalktığı iddia edilen Dünya kamuoyunun hali gözler önünde. Adı ve kimliği yıllar önce Salih Mirzabeyoğlu tarafından teşhis edilen “Domuzlar Diktatoryası” Birleşmiş Milletler, katliamları önlemek şöyle dursun, bu cinayetin faili konumundadır.

Avrupa Birliği ve Amerika’nın hali ortadadır. Amerika, kimyasal silah kullanıldığı için devreye girmiş, “bu silahlar birgün bize de kullanılabilir, öyleyse onu engelleyelim” moduna girmiştir. Suriye yönetiminin bu silahları İsrail’e kullanacağı, kullanabileceği endişelerine gerek yoktur. Kendi halkına karşı bu silahları kullanan Beşşar Esat katilinin bizim gözümüzde İsrail canilerinden bir farkı yoktur.

Burada dikkati çeken şey, İran ve Hizbullah namı ile ün salan eşkıya yapılanmalarının zalimlerle nasıl omuz omuza çalıştığı gerçeğinin ortaya çıkmasıdır.

Dost veya düşman kutupları tanımak noktasında hala kafası karışık insanlar, Amerika’nın Suriye’ye saldıracak olmasından hareketle, Suriye yönetimine destek çığlıkları atmaktadırlar.
“Emperyalistler Suriye’ye saldıracaklar, öyleyse Beşşar Esat güçleri haklı, diğer muhalifler, Özgür Suriye Ordusu haksız” mantığının yol açtığı felaket daha da öldürücü.

Bu manzara, iki arada bir derede kalma”nın adıdır aynı zamanda.

Amerika, emperyalizm şu ya da bu güç, bi defa Müslümanlar adına hareket etmiyorlar. Kendi çıkarları için çalışıyorlar. Onlar, ileride kendilerine karşı gelebilme ihtimali olan Müslümanları bir şekilde kırdırarak imha edip mecalsiz bırakmanın derdindeler. Bütün dünyada yapılan zulümlerin arkasında bu mantık yatmaktadır. Önce besledikleri diktatörler eliyle kıyım yapıyor/yaptırıyorlar, sonra kurtarıcı maskelerini takıp iyilik rolünü oynuyorlar. Bu halden bile istifade etmenin yollarını bulup şeş’i beş gösteriyorlar. Neden?

Bizler, olaylara bakış açımızı onların görmemizi istedikleri pencereden seyrettiğimiz müddetçe bu tuzaklara her zaman düşeceğiz.

Kendi kardeşlerimizin verdiği mücadeleyi onların süzgecinden geçen haber kanallarından öğrenmenin çaresizliğini yaşıyoruz. Mısır’da yaşanan vahşet, onların haber kanalları vasıtasıyla dünya kamuoyuna bizim bildiğimiz gibi yansıtılmıyor. Suriye de gerçekleştirilen kimyasal saldırı haberleri ve izlediğimiz katliam görüntüleri gizlenebilseydi, kıllarını bile kıpırdatmayacaklardı.

Bu halde bile ne diyorlar, “Beşşar Esat giderse, onun yerine acaba kendilerinin istemediği birileri gelir mi?” İşte bu ihtimal, onların elini kolunu bağlayan en önemli hadisedir. Onlar, Abdulfettah Sisi gibi bir alçağın Suriye’nin başına geçeceğinden emin olsalar çoktan harekete geçerlerdi.

Şimdi harekete geçmek mecburiyetinde kalmaları, oynadıkları oyunun bu hali ile sürdürülemeyeceği gerçeğini görmelerindendir. Aynı manzarayla Bosna Hersek’te karşılaşılmış, Sırplar işlerini tamamlayıp Müslümanları asıp kestikten sonra müdahale etmişlerdi. O zaman onların Sırpları durdurma teşebbüsünden hareketle biz, “demekki Sırplar haklıymış” mı diyecektik?

Şimdi yaşadığımız gerçeklerin bizlere öğrettiği şeylerle geleceğe bakmanın zamanıdır artık. Gelecek, her alanda kafirlere karşı direnen mazlum ve mahsun dünya Müslümanlarının olacaktır. Bunu görüyor, yaşıyor ve hissediyoruz. Mısır, Irak, Suriye, Filistin… Adını dahi bilmediğimiz yörelerde yaşayan tüm kardeşlerimizin ortak sesini duyuyoruz: Allahuekber…Hepsi birbirleri için direnen tertemiz insanlar topluluğu. Şahadete susayan gönüllerin feryatları yankılandıkça meydanlarda, cennetlik annelerin evlatları kanlarını feda ettikçe bu uğurda gelecek bizim olacaktır.
Bir annenin evladına arkadan ismini seslendiği zaman onu sesinden tanıması gibi, biz de meydanlardan yükselen tekbirlerden gelecek olanı tanıyoruz: İslam. Güneş, bizim için doğacak günleri aydınlatıyor artık. Bunu hissediyoruz İslam inkılabının ayak seslerini duyuyoruz. Buna layık olmaya çalışalım yeter.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.