Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Üç Aylar ve Regaib Kandili

Mustafa Bilgiç
Mustafa Bilgiç
  • 31.05.2014

Üç Aylar ve Regaib Kandili

Artık Üç aylar girdik bir iklim ve atmosferdeyiz. Artık üç aylar kampına girdik. Bütün duaların kabul olunduğu ve meleklerin bu adı verdiği “Regaib Kandilini idrak ettik. Rabbim kabul buyursun. Bundan yaklaşık bir ay sonra; Recebin 27.Gecesi Allahın izniyle Hz Peygamberimizin (s.a.v.) en büyük Mucizelerinden birinin yaşandığı “Miraç Kandiline, arkasından 15 gün sonra “Berat Kandiline ve bundan 15 gün sonra; İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinin olduğu 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayına ulaşacağız inşaallah.

Bu mübarek iklimin ilçemize ve Ülkemize. İnsanlığa Hayırlar getirmesini Ulu Allahtan niyaz ediyorum.
Bu günlerde Hz. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)

“”اللهم بارك لنا في رجب وشعبان وبلغنا رمضان ”

“Allahım Recep ve Şabanı ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır diye dua ederdi. Bizlerde aynı duayı çokça yapalım.Artık bu günlerde çok hassas ve dikkatli olup ,Ramazan Ayına iyice hazırlanmalıyız. Daha çok Hayır. ibadet yapmalı ve Kur’an okumalıyız. İslamî iyi öğrenip yaşamalıyız. İslam’dan önce müşrik Araplar bile bu vakitlere hürmet ederler; babalarını öldüren bir adamı görseler bile yüzlerini dönüp bakmazlardı. Bizler inananlar olarak daha dikkatli olmalıyız, küskünler varsa barışmalı, barıştırılmalıdır.

Geçen sene aramızda olup da aramızda olmayanlara ve bütün geçmişlerimize Ulu Allah C.C.’den Rahmet diliyorum. Ramazan ayına ulaşmanızın garantisi bulunmamaktadır. Bu vesileyle çeşitli sebeplerle meydana gelen kırgınlık, düşmanlıklar bu aylarda acilen terk edilmelidir.

Bütün evreni ve her şeyi Yaratan Yüce Rabbimizi iyi tanımalı, kudretini ve büyüklüğünü idrak etmeliyiz. Her şeyin bir sahibi var Bizleri ve bütün evreni Yaratanda Sadece ve sadece Allah C.C.’dür.Kuranı Kerimi Kitap olarak,Hz. Peygamber (S.A.V.) ‘i elçi olarak gönderdi.Din olarak bize İslam’ı seçti . Bize Müslüman adını verdi. Bizler mademki Allah C.C.’ye inanıyoruz. İslam’ı yaşamakla sorumluyuz.
Günahlardan kaçınmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün kardeşlerimizin üç aylarını, idrak edeceğimiz bütün kandillerimizi ki bize bahşedilmiş büyük fırsatlardır. Şimdiden tebrik ediyorum. Rabbimizden bizleri Ramazan ayına ulaştırmasını niyaz ediyorum.

  • Taşkent Müftüsü
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.