Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Öz Eleştiri

Mustafa Bilgiç
Mustafa Bilgiç
  • 03.01.2015

Yeni Bir Yıl, Mekke’nin Fethi, Hz. Peygamberin Doğumunun Yıl Dönümü ve Öz Eleştiri

Koskoca 2014 yılı geldi geçti.  Ömrümüzden bir sene daha gitti. 31.12.2014 gecesini bir Müslümana yakışan bir şekilde haramlara düşmeden, Noel adetlerinden uzak bir şekilde idrak ettik. Bu gece bir güzellik vardı. “Mekke’nin Fetih” yıldönümü… Yurdundan istemediği halde hicret eden Sevgili Peygamberimizin sonrasında İslam Ordusuyla Mekke’yi fethetmesinin yıldönümü, zulüm gören ve yurdundan çıkarılan İslam toplumunun ve Peygamberinin kansız ve muhteşem dönüşüdür.

Rabbimizin müjdesiyle başlayan ilk fetih hareketidir. Geride nice fetihler müjdelenmiştir. Allah’ın Evi olan Kâbe’nin de içinde bulunduğu “Mekke’nin Fethi” bir başlangıçtır. Doğumuyla dünyayı aydınlatan Nebi’nin peygamberliğinden sonra fethidir. İşgal değildir, sömürü değildir; zulüm yoktur bu dönüşte, Hakkı hâkim kılmak vardır.

Fetih işgalden, kolonilicikten çok farklıdır. Hakkı hâkim kılma davasıdır. Önümüzdeki Cuma günü (2.1.2015) işte bu asil Nebi’nin doğumunun yıldönümünü idrak edeceğiz ve bunu da kutlayacağız inşallah. Sadece ümmetini düşünen, her halükarda “ümmetim, ümmetim” diyen Efendimiz, En Sevgili (S.A.V.)’in doğumunun yıl dönümünü kutlayacağız.

Mekke’nin fethiyle O’na verilen müjdeler bugünkü bir buçuk milyarlık nüfusa ulaşan Müslümanların yaşadığı topraklar, O’na Rabbimiz tarafından müjdelenmişti. İstanbul’un fethiyle, Roma’nın fethi de müjdelenmiştir… Önce İstanbul fethedilecek sonra Roma demişti. İstanbul’un fetih müjdesi takriben 800 yıl sonra gerçekleşti, Roma’nın fethi bizleri bekliyor. Hz. Muhammed (S.A.V.) yalan söylemez. Roma mutlaka fethedilecektir. Niçin fethedilecektir? Bütün insanlığın bu haksızlıklardan kurtulması için, onların mutluluğu için bu fetih mutlaka gerçekleşecektir. Bu, Allah C.C.’nün vaadidir. Yaratıcı olan, yoktan bizleri var eden Allah hükmünü ve idaresini tamamlayacaktır. Her şeyiyle Allah ve Resulü’nün dinini ortadan kaldırmak isteyen küresel planların ve tezgâhların, oyunların çöküşünü, insanlığın iki cihanda huzur ve mutluluğu ve engellenemez müjde olduğu için göreceğiz bu fethi Allah’ın izniyle…

Bu duygu, düşünce, dualarla bütün kardeşlerimin, Mekke’nin Fethi’ni  ve Mevlid-i  Nebi’nin seneyi devriyesini tebrik eder, Rabbim tarafından hayırlara, nice nice fetihlere, Roma’nın fethine (ABD,  A.B., Rusya ve diğer fethedilmemiş mekanların fethine) bir vesile olmasını Ulu Allah’tan niyaz ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.