Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Çocuk Geline Ne Kadar “Hayır”sa Küçük Kadına O Kadar “Hayır”!

Hâcer Özdemir
Hâcer Özdemir
  • 23.09.2015

Özel günlerde çocuklarına makyaj yapan, topuklu ayakkabı giydiren, çocuk bedenine onlarca beden büyük dişiliği ortaya çıkarmak için tasarlanmış kıyafetler giydiren anneler! Size bunu neden yaptığınızı sorduğumuzda genelde aynı cevabı duyuyoruz; içinde kalmasın diye. Kızı çok istemiş annesi nasıl kıysın prensesine. Herkes öyle giyinirken onun kızı eksik hissedip yüzünü asıp otursun muymuş bir kenarda!

Evin içinde koşarak oyun oynarken bir vazoyu kırdığında, etrafı kirlettiğinde, duvarları boyadığında yani kısaca yaramazlık yaptığında kendini kaybedercesine tepki verebilen anneler küçücük kızı kadınsı giyinip kadınsı görünmek istediği zaman neden aynı tepkiyi vermezler acaba. Halbuki yaramazlık yapmak çocuğun doğasında olan, bir nevi içindeki fazla enerjiyi atma biçimidir de denilebilir. Fakat kadınsı görünme arzusu tamamen gelişimini olumsuz etkileyen, hormonal yapısını dahi alt üst edebilecek ciddiyette bir mesele. Ama yok prensesi en güzel görünen olmalı ve en güzel olmak için çocuk değil kadın olmalı. Pedofillerin ağzının suyu akmış, sapıkları tahrik etmiş ne önemi var!
O daha çocuk kim yan gözle bakar düşüncesi biraz gerilerde kalmadı mı? Eskiden tek başlarına parklara gönül rahatlığıyla bırakılırdı çocuklar fakat artık öyle bir zamanda yaşıyoruz ki bırakın tek başına yabancıların yanında durmasını, anlık bir başıboş bırakma halinde çocuğunuzu yerinde bulamayabiliyorsunuz.
Vallahi bizim göz pınarlarımız helak oluyor o güzel çocukların tecavüze uğramış cesetlerinin bulunduğunu duyunca, bakamıyoruz küçücük çıplak kesiklerle dolu bedenine… Hele ki neler olmuş olabileceğini aklımızın ucundan dahi geçirecek cesaretimiz olmuyor.

Artık gözünüzü açın, açık saçık giydirmek onu ve sizi çağdaş/modern yapmaz. Tıpkı bunun gibi çocukluğuna uygun dişilikten uzak giydirmek de sizi yobaz yapmaz.  Bırakalım çocuklar çocukluğunu yaşasınlar.

İslâm’ın hiçbir kuralını görmedim ki bizleri zarardan korumak için olmasın.

Çocuğunuzun illa ki yetişkin gibi olmasını istiyorsanız bunu kılık kıyafetle değil konuşma ve düşünmeyle daha da güzel yapabileceğini unutmayın.  Tabi her zaman sizin kontrolünüzde olmuyor bu durum. Çevresinde oyuncusundan mankenine özendirici bu kadar unsur varken onun istemesi de normal.  Bu durumda sakın çareyi anlamını bilmediği bir dil olan ‘yasak’lardan medet ummakta aramayın.  İlerleyen zamanlarda bunun daha ciddi sıkıntılara sebep olduğu da vakidir. Eğer bunu o sizden talep ederse onunla adeta bir yetişkin gibi konuşup ikna ederek hayır demeyi bilmelisiniz. Çocuklarınızı korumak istiyorsanız bu konuları hafife almamanızı öneririm.
Vesselâm…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.