Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Dışarıdan Bir El Var, Karıştırıyor

Recep Öğütçü
Recep Öğütçü
  • 15.10.2015

Ülkemizin üzerinde kara bulutlar hiç eksik olmuyor. Bulutlardan bazen ateş, bazen rahmet yağmıştır. Şuayb Peygamberin kavmine bulutlar ateş yağdırmıştır, çünkü ölçü ve tartıda yani ticarette sahtekarlık yapıyorlardı, haram yolu mubah görüyorlardı, fakiri eziyorlardı. Nuh Peygamberin kavmine bulutlar afet yağdırmış, dünyayı tufan kaplamıştı. Çünkü azmışlardı, Nuh’un tebliğini, davetini alaya alıyorlardı. Bulutlar çok zaman da tabiatına uygun rahmet yağdırmıştır. İnşallah bu kara bulutlar rahmetin işaretidir.

Evet, Ankara Garında iki canlı bomba yaklaşık yüz kişinin ölümüne, yüzlercesinin de yaralanmasına neden oldu. Hükümetimiz üç gün ulusal yas ilan etti, 10 Ekim 2015 günü Cumhuriyet tarihinin en büyük terör olayını yaşadık. Her gün bir veya birkaç güvenlik görevlimizi şehit veriyoruz. Son üç ayda yaklaşık 150 güvenlik görevlimiz şehit oldu. PKK, DAİŞ ve diğer sol örgütler gemi azıya aldı, son güçleriyle saldırıyorlar, huzurumuzu bozuyorlar, dışarıya güvensiz ve baskıcı ülke imajı veriyorlar. Böyle bir ortamda turist de gelmez, dış yatırımcı da. Böyle bir ortamda kimse cebindeki parayı harcamaz. Herkes yarına endişe ile bakar. Tek şükrettiğimiz nokta, başımızda kararlı ve cesur bir hükümet var. 1 Kasım’daki beklentimiz de kararlı ve tek başına bir iktidarın başımıza gelmesidir. Aksi halde zayıf ve çok partili hükümet bizi bu badireden kurtaramaz.

Dışarıdan kirli ellerin olduğunu herkes kabul ediyor. Ülkemizin son on üç yıldaki gelişmesini, ilerlemesini, teknolojide adımlar atmasını, kendi silahını, tankını, topunu, uçağını, helikopterini, uydusunu üretmesini, sağlıkta çok büyük mesafe almasını, yapılan duble yollarını, yeraltı ve denizaltı tünellerini, alt ve üst köprülerini, havaalanlarını, artan milli gelirini, ihracatını, daha özetle büyüyen ekonomik ve siyasi gücünü çekemeyen birileri var. Ayağımıza çelme takmak isteyen uluslararası güçler var. Evet, dost ve müttefik görünenlerin çoğu içeride kurdukları ve destekledikleri terör örgütlerini maşa olarak kullanıyorlar ve ülkeyi karıştırıyorlar, hükümetimize göz açtırmıyorlar, etnik ve mezhebi ayrılıkları derinleştirip bizi birbirimize düşürmek istiyorlar, enerjimizi ve paramızı kalkınmaya değil güvenliğe harcatıyorlar. Dışarıdaki hain el, bir taşla birçok kuş vuruyor: Hem silah satarak para kazanıyor, hem ülkemizin dışa açılmasını önleyip dış pazarları ellerinde tutuyor ve sömürüyü devam ettiriyor, hem Ortadoğu’nun zengin kaynaklarını Türkiye’ye akmasını önleyip kendilerine akıtıyor, hem yedi yüz yıllık Osmanlı korkularından ötürü Osmanlı torunlarının tekrar ayağa kalkmasını istemiyor. Bizim gafil muhalefet de bu kirli tezgâhlara alet oluyor, azan terör örgütlerinin faturasını Hükümet’e çıkartıyor.

Hayır, burada hiç Hükümet’te suç aramayalım. Hükümet’in tek suçu varsa o da; emperyalist güçlerin ayağına bastı, üçüncü havalimanı yapmaya kalktı, Marmara’nın altından ve üstünden çok şeritli yollar ve tüneller geçirerek tarihi ipek yolunu tekrar canlandırmaya yeltendi. Yıllardır ihmal edilen ve sırt çevrilen Ortadoğu bölgesiyle ve İslam coğrafyasıyla işbirliği yaptı, o zengin kaynakların başkalarına peşkeş çekilmesine razı olmadı. İşte bütün bu sebepler ülkemizin üzerine ateşli bulutları çekti.  İnşaallah içimizdeki salih kulların dualarıyla o ateş bulutları rahmet bulutuna dönecek ve ülkemiz 1 Kasım’ın arkasından huzurlu ve mutlu günlerine geri dönecek.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.