Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

İsrail: FETÖ üyeleri en güvenilir dostumuz

İsrail: FETÖ üyeleri en güvenilir dostumuz
  • 01.08.2016

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe kalkışması İsrail ve Batı basınından büyük destek gördü. Uluslararası alanda önemli Siyonist yazarlardan biri olarak kabul edilen Alon Goshen-Gottstein, The Times of İsrael gazetesinde yayınlanan yazısında Gülen cemaati ile dostluğunun 20 yılına dayandığını belirten belirterek, İsrail’in Ortadoğu’da bulabileceği en güvenilir dostlarının FETÖ üyeleri olduğunu ifade etti.

 15 Temmuz darbe kalkışmasına büyük destek veren İsrail basını, darbenin başarısızlığa uğramasından büyük hayal kırıklığı yaşadı. The Times of İsrael gazetesinden Alon Goshen-Gottstein FETÖ’ye ve lideri Gülen’e övgüler yağdırdı. Gülen’in İsrail’e yaklaşımının çok pozitif olduğunu belirten Gottstein, “Gülen her zaman İsrail’in varlığına karşı ilkeli tutum sergiledi” dedi.

Gottstein, İsrail’in Gülen’e çok şey borçlu olduğunu belirten bir yazı kaleme aldı. Önemli siyonist kalemlerden kabul edilen Goshen-Gottstein, bütün Ortadoğu’nun Gülen hareketine karşı başlatılan girişimlerden büyük endişe duyması gerektiğini de belirtiyor.

Dünya Bülteninde yer alan habere göre İsrail-Türkiye ilişkilerinde dönüm noktasının Mavi Marmara hadisesi olduğunun altını çizen Goshen-Gottstein, yazısında, “Fethullah Gülen, Erdoğan ile en yakın olduğu dönemde bile Mavi Marmara gemisinin gönderilmesine karşı çıktı. İsrail’in egemenlik hakkına vurgu yaparak, Gazze’ye gidecek yardım kampanyası için devlet otoritesiyle işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Bu eleştiri Erdoğan’ı çok sinirlendirmişti. Aslında bu iki liderin arasının bozulmasına yol açan ilk süreçti.” İfadesini kullandı.

Fethullah Gülen’in zorlu bir dönemde İsrail’in varlığına sahip çıkarak ilkeli bir duruş sergilediğini anlatan Goshen-Gottstein, “Zor zamanda bu duruşundan dolayı İsrail, bu Müslüman sese çok şey borçlu” dedi.
FETÖ liderinin dünyadaki ılımlı Müslümanların sesi olduğunu belirten yazara göre, “Gülen’in görüşleri yıllardan beri aynı. Teröre ve şiddete karşı, insan hakları konusunda saygılı dini lider” nitelemesinde de bulundu. Gülen cemaati ile dostluğunun 20 yılına dayandığını belirten yazara göre, İsrail’in Ortadoğu’da bulabileceği en güvenilir dostlarının FETÖ üyeleri olduğunu ihsas ettirdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.