Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Türkiye Diz Çökmeyecek – Sayı 74

Türkiye Diz Çökmeyecek – Sayı 74
  • 13.12.2016

74_sayfa_1YASIMIZ KENDİMİZİN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş’ta yapılan hain saldırının yaralarını Türkiye’nin kendisinin saracağını belirtti. Türkiye’nin yasını gerçek  dostlarıyla birlikte kendi başına tutacağını kaydeden Erdoğan, “Yasak savma kabilinden açıklamalar dışında yanımızda kimseyi bulamayacağımızı biliyoruz. Terörle mücadele eden Türkiye’nin yanında yer almak yerine, terör örgütlerini ve teröristleri desteklemeyi tercih eden ülkelerin, bu olaydan sonra farklı davranmalarını beklemek için sebebimiz kalmamıştır.” ifadelerini kullandı.

KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ
Terör saldırısında şehit olan polis memurları için düzenlenen cenaze töreninin ardından konuşan Başbakan Binali Yıldırım da, 15 Temmuz’da nasıl alçak FETÖ örgütüne dersini verildiyse; PKK’sı, PYD’si, YPG’si, FETÖ’sü, DHKP-C’si, ne kadar örgüt varsa bunların kökünün de kazınacağını dile getirdi. Yıldırım, “80 milyon vatandaşımızla birlikte vicdan sahibi olan bütün insanların da laneti terör örgütlerinin ve onlara arka çıkanların, göz kırpanların üzerine olsun. Acımız büyüktür ama bu büyük acıyı da milletçe daha çok bütünleşerek ve kenetlenerek aşacağız.” dedi.

TESADÜF DEĞİL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesinin tesadüf olmadığına dikkat çekti. Türk milletinin meşum ve melun oyunları bozmaya kudretinde olduğunu belirten Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti her türlü iğrenç ve namert operasyonu göğüsleyip ezecek güçtedir. PKK, FETÖ, IŞİD, PYD-YPG ve DHKP-C milli vakar ve namus karşısında yerle yeksan olacaktır. Bunun başka bir alternatif ve yolu kalmamıştır” şeklinde konuştu.

CHP TERÖR YOLUNDA
Başkanlık sisteminin yolunu açan anayasa değişikliği teklifinin 316 imzayla TBMM’ye gönderilmesinin akşamında İstanbul’da patlayan bomba, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun  “Başkanlık kan dökülmeden gelemez” sözlerini hatırlattı. Kılıçdaroğlu’nun tehdit niteliğindeki bu sözlerinin başkanlığa atılan ilk adımın ardından  44 şehit vermemizde büyük etkisi olduğu düşünülüyor. Hakeza şimdi cezaevinde olan Selahaddin Demirtaş da “HDP olarak uyarıyoruz, başkanlık gelirse bunun sonuçlarına katlanırsınız” tehdidini savurmuştu.

İşte 74. sayımız:

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.