Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Zeytin Dalı terörün belini kırdı

Zeytin Dalı terörün belini kırdı
  • 18.04.2018
KONYA (AA)- Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Türkiye Gündemi” konferansına katıldı.

Yarar, Şaban Cengiz KültürMerkezindeki konferansta, Türkiye’nin teknolojik olarak neredeyse her türlü silahı yapacak duruma geldiğini söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı ile terörün adeta belinin kırıldığını belirten Yarar, “Şu anda İHA, Siha ve F16 savaş uçaklarımız var. Teknolojiyi neredeyse kendimiz yapar hale geldik. Bu sayede terör örgütlerinin dağda ve arazilerde tutunma şansı kalmadı. Afrin’deki operasyonla terörün beli tamamen kırıldı. Bu memleket eski memleket değil. Kullandığımız teknolojik silahlarla dünyanın sayılı ülkeleri arasındayız.” diye konuştu.

Yarar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün bir cemaat yapılanması olmadığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“FETÖ, bir terör örgütüdür. Siz hangi cemaati bugüne kadar terör içerisinde gördünüz? FETÖ’yle ne kadar uğraşılması gerekiyorsa uğraşılmalı, mücadele edilmelidir. Bir zamanlar kendilerini iyi gizlemişler ama şimdi gizlilikleri kalmadı. 15 Temmuz’da 250 kahraman biz rahat uyuyalım diye değil, bizler uyanalım diye şehit oldular.”

Erken seçim konusuna değinen Yarar, “Seçime gidilmesi kadar dünyada başka güzel bir şey var mı? Suriye’de, Irak’ta, Kırım’da şu an seçimlere gidilebilinir mi? Tabii ki hayır. Onun için sonuç hayırlısı olsun.” dedi.

Konferansa, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.