Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Yeni nizam yetkisi – Sayı 62

1 Kasım seçimlerinin heyecanlandıran sonuçları ardında yatan mesaj çok açık: Bu millet AK Parti’ye “Yeni nizam yetkisi” verdi. Anadolu Günlük Yazarı Dr. Nevzat Şipleme, milletin verdiği bu yetkiyi yeni hükümetin “İslâm ahlâkının meyvesini verecek şartları tanzim etmek” şeklinde kullanması gerektiğini dile getirdi.

Yeni nizam yetkisi – Sayı 62
  • 05.11.2015

62_Sayfa_17 HAZİRAN’DA NEDEN OLMAMIŞTI?
1 Kasım seçimlerinin ardından sürpriz bir farkla tekrar tek başına iktidar olan AK Parti’den Anadolu’nun beklentileri oldukça yüksek. Anadolu Günlük Yazarı Dr. Nevzat Şipleme, “Birilerinin dediği gibi o sıkıntıların kutuplaşmadan değil teşkilat ve aday sorunları yüzünden yaşadığını unutmamalısın. Birilerinin yeni Türkiye yolunda seni tedirgin etmeye kalkmalarını da dikkate alma. Slogan malum “dik dur eğilme, bu millet seninle” ifadelerini kullandı.

DİK DUR VE TEREDDÜT ETME
Siyaset bilimcilerin 1 Kasım seçim sonuçlarından korktuğuna işaret eden Şipleme,  bunların “millet başkanlığı ve İslâmlaşmayı istemiyor, aman geçmişin üzerine kapatalım” gibi söylemlerle tedirginliğini belli ettiğini vurguladı. Şipleme, “Öylesine ukalâca taklalar atıyor, öylesine kibirle yalama yapabiliyorlar ki.. Bunların karşısında “Dik durulduğunda” ne hale geldiklerini gösteren milletimiz bu kararlı dik duruşunu tereddütle zehirlemesin!” dedi.

BU SORUMLULUĞUN VEBALİ BÜYÜK
AK Parti’den beklenenin “Temel İslâm ahlâkının nizamı” olduğunu belirten Şipleme, “Etrafına bir bak, temel İslâm ahlâkının nizamını bekleyen derin Anadolu’nun karşısına bir sefer daha mazeretlerle çıkma diye ne kadar Allah dostu varsa bir maslahata bir beklentiye yönelik olarak sana destek vermiştir.  Anadolu’nun vermiş olduğu bu yetkiyle, İslâm ahlâkının meyvesini verecek şartları tanzim etmek sana düşer” değerlendirmesini yaptı.

NEVZAT ŞİPLEME’NİN YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ.

İşte 62. sayımızın tamamı:

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.