Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Çapulcu mu millî mi? – Sayı 66

Meclis Başkanı Kahraman’ın “Dindar anayasa olmalı. Laiklik anayasada olmamalı” çıkışının ardından “Bizim öyle bir düşüncemiz yok” açıklamasının yapıldığı AK Parti cenahının tavrı, ‘Yeni Türkiye’nin Yeni Anayasası, çapulcu mu olacak, millî mi?’ tartışmalarını beraberinde getirdi.

Çapulcu mu millî mi? – Sayı 66
  • 03.05.2016

KapakAYNI DİLDEN…
Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın ‘Dindar anayasa olmalı, laiklik anayasada olmamalı!’ çıkışına gelen tepkiler şaşırtıcı. AK Parti içerisinden gelen “Bizim öyle bir düşüncemiz yok. Biz laikliğin geniş bir yorumunu düşünüyoruz.” şeklindeki açıklamalar toplumda hayal kırıklığına yol açarken, PKK kurucusu Abdullah Öcalan’ın sözleri de aynı çizgide: “Laik Cumhuriyet benim için en büyük aydınlıktır, özgürlüktür. Buna zaten karşı çıkamam.”

BEKLENEN…
AK Parti Hükumetinden beklenen anayasamızı 23 Nisan 1920’de açılan meclisin ruhu, Çanakkale’nin ruhu üzerine inşa etmek olacaktır. Aksi halde Necip Fazıl Kısakürek’in ifadesiye ‘yarım adım ölü adım demektir…’ Kut’ül Amare’nin, Çanakkale’nin ruhunu Yeni Türkiye’nin Anayasasına koyamayacaksak ve o günlerde mevzusunu etmenin ihanet rüyalarına bile giremeyeceği bir kavramı bugün birliğin gereği kabul ederek anayasamıza koymak gerektiğini savunmak, akıl alır bir aymazlık olmasa gerekir.

Manşetin ayrıntıları için tıklayın.

İşte: 66. sayımız:

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.