Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Sizden değiliz- Sayı 64

Sizden değiliz- Sayı 64
  • 22.12.2015

Anadolu Günlük - Sayı 64AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in İsrail’in devlet ve halk olarak Türkiye’nin dostu olduğu yönündeki açıklaması kamuoyunun sert tepkisine neden oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör devleti olarak değerlendirdiği İsrail için söylenen “dost” sözlerinin ülke için bir talihsizlik olduğunu kaydeden AK Parti tabanı, “O zaman sen bizden değilsin, biz de senden değiliz” diyerek tepkisini ortaya koydu. Askerî ve siyasî mutabakatların dostlukla karıştırılmaması
gerektiğinin altını çizen vatandaşlar uzun süre Kültür Bakanlığı yapmış bir ismin mutabakatla dostluğu ayırt edemeyecek seviyede olmadığını belirterek, hükümet yetkililerini uyardı.

GERİ ADIM MI?
Şimdiye kadarki eleştirilerinin İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına olduğunu savunan Çelik, İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi konusunda, “İsrail ile kesin bir anlaşma yok. Bir taslak üzerinde çalışılıyor. Kuşkusuz İsrail Devleti ve halkı Türkiye’nin dostudur. Bizim şimdiye kadarki eleştirilerimiz İsrail hükümetinin aşırı davranışlarına, meşru görmediğimiz davranışlarınadır” şeklinde konuşmuştu. Özür dilenmesi, tazminat ve Gazze’den ambargonun kaldırılması şeklinde İsrail’den üç beklentileri olduğunu ifade eden AK Parti Sözcüsü Çelik, şimdiye kadar sadece özrün gerçekleştiğini belirterek diğer beklentilere bakılacağını kaydetti.

BAŞKA ÜLKE!
Anadolu Günlük Yazarı Kerim Bozdağ da “Meğer İsrail Başka Bir Ülkeymiş!” başlığıyla kaleme aldığı bu haftaki yazısında Ömer Çelik’in açıklamasını değerlendirdi. Bozdağ yazısında, “İsrail ile yapılacak anlaşma ne olursa olsun, bu ülkenin ebedi düşmanımız olduğu gerçeği asla değişmeyecektir. Bizler İsrail vahşetine tanık nesiller olarak büyüdüğümüz yıllardan bu günlere geldiğimiz şu anlarda İSRAİL’i aratmayan başka düşmanlarımızın olduğunu da fark ettik. Mısır devletinin başına geçen Sisi alçağının Ariel Şaron’dan kalır yanı var mı? Ya da kendi halkını yıllardır katleden Suriye diktatörü Beşşar Eset’e ne demeli?” diye yazdı.

İşte 64. sayımız:

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.