Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Savaşa hazır olmak! – Sayı 71

Savaşa hazır olmak! – Sayı 71
  • 23.08.2016

71DARBE Mİ İŞGAL Mİ?
15 Temmuzda olanlar darbe girişimi miydi yoksa işgal girişimi? Bu sorunun cevabı Anadolu halkının yarınlarını belirlemek için atılacak adımlar için önemli bir nokta. Darbe, memlekete kendilerince sahip çıkma girişimi olarak bilinir. İşgal ise uzun soluklu bir savaştır. 28 Şubat’ta yenemedikleri Anadolu’yu 15 Temmuz’da geçmeye çalıştıklarını, şimdiki sürecin bir işgal girişimi olduğunu iyi okumak gerekir. Ve Anadolu 15 Temmuz’da başlattığı şahlanışı, bu işgal savaşını zaferle sonlandırmak zorunda.

İDAM VE SİLAHLI HÖH!
Darbe girişimi sonrası artan terör olayları gösteriyor ki 15 Temmuz devam ediyor. Türkiye’nin doğusunda ve güneyinde bombalar susmuyor. Van, Elazığ ve son olarak Gaziantep… Hem “maşa” olan PKK-DAİŞ-FETÖ örgütlerini hem olası işgal girişimine karşı atılması gereken önemli adımlardan biri idam diğeri gönüllü, vatansever silahlı ve örgütlü halktır. Halkın silahlanması, güçlenmesi düşmanın yapmak istediği hamleleri gözden geçirmesine sebep olacaktır.

İKİ BÜYÜK TEHLİKE
Kadrolaşmış terör mensuplarının tasfiyesi büyük titizlikle devam ederken, bu kadrolara yerleşmeye çalışan iki büyük tehlike var. Biri Ergenekon Terör Örgütü vesilesiyle tasfiye edilmiş vatansever unsurlar dışındaki NATO’cu hainler. Diğeri ise reformist, diyalogcu, mezhep düşmanı sapık güruh… Bu iki güruhun kadrolaşmasına mani olmamak son tahlilde bunların taraf belirlemelerindeki kafa karışıklarını göz ardı etmek olacaktır. Öte yandan Yeni Türkiye, işgal girişi gecesi Erdoğan’ın açıklamasını beklemeden gereğini yapmaya başlamış Anadolu’nundur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ifade ettiği şekilde devleti sıfırdan kurmak ve bu süreçte Yeni Türkiye ruhunu sisteme yansıtabilecek kadroları iş başına getirmek gerekir.

DR. NEVZAT ŞİPLEME’NİN YAZISI İÇİN TIKLAYIN.

İşte 71. sayımız:

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.