Niyaz Usta'dan Kan Bağışı Desteği - Anadolu Günlük - Anadolu Günlük
Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -
$ DOLAR → Alış: 5,66 / Satış: 5,69
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Niyaz Usta’dan Kan Bağışı Desteği

Meram Niyaz Usta İlkokulu ve Türk Kızılayı işbirliğiyle, “Eğitimde Öncü, Bağışta Birinci Olmaya Varmısınız?” sloganıyla “Kan Can Kurtarır” temalı kan bağışı kampanyası düzenledi.

Niyaz Usta’dan Kan Bağışı Desteği
  • 07.11.2016

Meram Niyaz Usta İlkokulu ve Türk Kızılayı işbirliğiyle, “Eğitimde Öncü, Bağışta Birinci Olmaya Varmısınız?” sloganıyla “Kan Can Kurtarır” temalı kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışının, çocuklarda hayat kurtarabilme bilincini oluşturduğu ifade eden, Türk Kızılayı Konya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kaya Levent, bu tür etkinliklerin toplumumuzda davranışa dönüşme yönünde büyük katkı sağladığını söyledi.

Meram Niyaz Usta İlkokulu ve Türk Kızılayı işbirliğiyle, “Eğitimde Öncü, Bağışta Birinci Olmaya Varmısınız?” sloganıyla “Kan Can Kurtarır” temalı kan bağışı kampanyası düzenledi. Okul binasında düzenlenen etkinlikte konuşan Niyaz Usta İlkokulu Müdürü Osman Terzi, öğrencilerimize Kızılay’ı tanıtmak, kan bağışının önemine vurgu yapmak amacıyla böyle bir kampanyanın düzenlendiğini belirterek, kan bağışına katılarak destek olan okul idarecilerine, öğretmenlere, öğrenci ve velilerine teşekkür etti. Terzi ayrıca etkinliğin düzenlenmesinde desteğini esirgemeyen Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’a hassasiyetinden dolayı teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu.

KAN BAĞIŞI, ÇOCUKLARDA HAYAT KURTARABİLME BİLİNCİNİ OLUŞTURUYOR
Kan bağışının, çocuklarda hayat kurtarabilme bilincini oluşturduğu ifade eden, Türk Kızılayı Konya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kaya Levent ise konuşmasında, bu tür etkinliklerin, toplumumuzda davranışa dönüşme yönünde büyük katkı sağladığını belirterek, Okullarda yapılan kan bağışı kampanyalarında öğrencilerin velilerine ve yakınlarına ulaşarak kan bağışının önemini anlattıklarını söyledi. Levent, kampanya hazırlıkları aşamasında ve kampanya gününde okulda adeta bir bayram havası estirilerek, okulun Türk Kızılayı resimleriyle, balonlarla, bayraklarla donatılarak süslendiğini ve bunun da kendilerini çok memnun ettiğini söyledi. Levent, kan bağışçılarını bir misafir gibi ağırlayan okul yönetimine, öğrencilere, öğretmenlere ve velilere bağışladıkları her damla kan ile kurtardıkları hayatlar adına teşekkür etti.

BAL VE SÜT GELENEĞİ SÜRDÜRÜLÜYOR
Niyaz Usta İlkokulundaki bir diğer önemli etkinlik ise bal ve süt geleneğinin halen devam ettiriliyor olması. Okul Müdürü Osman Terzi, besleyici özelliği ile bir Osmanlı geleneği de olan bal ve sütün, okuldaki çeşmelerden dağıtımının sürdürüldüğünü belirterek, öğrencilerin derslerine daha zinde ve motive olmuş şekilde devam ettiklerini söyledi.

Haber: Rahmi DALMAÇ

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.