Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Millî Seferberlik – Sayı 75

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu halk otobüsüne yapılan hain saldırıda 14 askerimiz şehit oldu, 11’i ağır 47 askerimiz ve 7 sivil vatandaşımız yaralandı. Alçak Beşiktaş saldırısından sonra “milli seferberlik” ilan eden Erdoğan, “Milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz” sözlerini tekrarladı.

Millî Seferberlik – Sayı 75
  • 21.12.2016

TÜRKİYE’YE ÇELME
Erciyes Üniversitesi önünde çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüsün hedef alındığı hain saldırıda 14 askerimiz şehit düştü, 47’i asker 54 vatandaşımız yaralandı. Saldırıyla ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Terör örgütlerine karşı, milletimizle birlikte, milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele edeceğiz. Gün farklılıklar üzerinden kısır çekişmelerle enerjimizi heba etme, kavga etme değil, Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri çerçevesinde bir olma kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür. Saldırı Suriye’deki gelişmelerden bağımsız değil. Saldırıların amacı Türkiye’ye çelme takmaktır” dedi.

KOMANDOLAR HEDEFTE
Hain saldırı sonrası TSK’nın yaptığı açıklamada, “Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 14 kahraman personelimiz şehit olmuş, 47 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı kahraman arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” dendi. Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar da “Yurt içinde ve yurt dışında teröristle mücadelemiz, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir azim ve kararlılıkla sürecektir” ifadesini kullandı.

MÜCADELE SÜRECEK
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise saldırının ülkemizin birliğini ve hedeflerini yok etmeye yönelik olduğunu belirterek, “Türkiye’nin terörle mücadelesinde geri adım atmasının hesabı yapılıyorsa, bu bekleniyorsa bilinmeli ki bu terör saldırıları bizim terörle mücadelemizdeki kararlılığımızı çok daha zirveye taşımaktadır.” dedi. 15 Temmuz’da el birliğiyle Türkiye’yi istila edemeyenlerin bugün terörle yıldırmaya ve insanımızı umutsuzluğa sevk etmeye çalıştığını kaydeden Soylu şunları dile getirdi: “Şunu ifade etmek istiyorum, Türkiye’de terör bitecektir ve biz bunda kararlıyız. Bu mücadeleyi yapan kahramanlarımıza güvenmeye ve sağduyuya davet ediyorum”

TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA
Kayseri’deki hain terör saldırısı sonrası ilk açıklama tehdit vari bir üslupla teröristlerin partisi HDP’den geldi. HDP yaptığı yazılı açıklamada, “Çağrımız, hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir” ifadelerini kullandı. İçinde terör tabiri dahi geçmeyen sözde kınamada “Türkiye’nin adım adım sürüklendiği şiddet girdabından büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

İşte 75. sayımız:

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.