Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

BAŞKANLAR DEĞİŞTİ POLİTİKA DEĞİŞMEDİ

BAŞKANLAR DEĞİŞTİ POLİTİKA DEĞİŞMEDİ
  • 25.09.2017

24 Eylül tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Afrika Komutanlığınca yapılan açıklamaya göre 22 Eylül Cuma günü yapılan hava saldırılarında 17 Deaş militanı öldürüldü. Bu sıradan bir açıklama gibi görünse de aslında bu hava saldırısı Trump yönetiminin iktidara geldiği 9 ay içerisinde Obama döneminde bombalanan her yeri bombaladığının habercisiydi.

11 Eylül 2001 tarihinden sonra başlayan Amerikan işgalleriyle Bush yönetimi sırasıyla Afganistan(2001), Yemen(2002), Irak(2003), Pakistan(2004), Somali(2007) ve Suriye(2008) sınırları içerisinde bombardımanlar yaptı. Hemen arkasından gelen Obama yönetimi ise bu listeye 2011 yılında Libya’yı ekledi.

Demokrat ya da cumhuriyetçi, liberal yahut muhafazakar fark etmeksizin, ABD, çıkarları çerçevesince tüm dünyada ve özellikle İslam aleminde operasyonlarına devam ediyor. Trump’da şu ana kadar beklendiği üzere seleflerinin yolundan gitti. Bu listeye hangi ülkeleri ekleyeceği ise merak konusu. Kısacası Amerikan seçimlerinde herkesin merakla beklediği sonuçlar bizim için farklı bir şey ifade etmiyor. Başkanlar değişse de özellikle dış politika değişmiyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.