Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Kayseri'de Kerem ile Aslı'nın hikayesi sanal sergi ile sanatseverlerle buluştu

Kayseri'de Kerem ile Aslı'nın hikayesi sanal sergi ile sanatseverlerle buluştu
  • 09.04.2021

KAYSERİ (AA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim ve Kültür AŞ (KAYMEK), Erciyes'e külleri gömülen Kerem ile Aslı'nın az bilinen gerçek sevdasını canlı anlatımlı sanal sergide sanatseverlerle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Kerem ile Aslı’nın hikayesinin "Erciyes’te Bir Sevda Masalı; Kerem ile Aslı" canlı anlatımlı sanal sergisini sanatseverler KAYMEK sosyal medya sayfalarından izledi.

KAYMEK Müdürü Denizhan Burhan, sergi açılışında yaptığı konuşmada, kentin çok özel ama az bilinen Kerem ile Aslı sevdasını konu alan canlı anlatımlı sanal sergisi hazırladıklarını belirtti.

Eğitmenler tarafından hazırlanan serginin 3 ayda hazırlandığını ifade eden Burhan, "18 farklı el sanatı ve 24 eserden oluşan sergimizde Kerem ile Aslı hikayesi siz sanatseverlerimizin beğenisine sunuldu. Sergimize konu olan bu masalımsı sevdanın hikayesi 14 bölüme ayrılarak kronolojik dizilimle 3 boyutlu 14 eserle sunulurken, sergimizde Kerem ile Aslı sevdasının ayrıntılarını içeren 8 tablomuz ve 2 çini vazomuz yer almaktadır." ifadelerini kullandı.

Canlı yayını izleyen sanatseverler de sanal sergiyi çok beğendiklerini kaydetti.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.