Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

İsrail’in Ortadoğu Planı’na tepki

İsrail’in Ortadoğu Planı’na tepki
  • 29.01.2020

Türkiye’de iktidardan muhalefete her kesimin sert tepki gösterdiği “Kudüs bölünmemiş şekilde İsrail’in başkenti olacak!” şeklinde açıklanan Orta Doğu Planı’nın yeni savaşlara yol açabileceği belirtildi.

 ‘BU PLANI TANIMIYORUZ!’

Selamet Derneği Konya Temsilcisi Mehmet Üre, İslam kenti Kudüs’ün bir bütün olarak Filistin devletinin başkenti olduğunu belirterek, Tramp ve Netanyahu’ya tepki gösterdi. Üre yaptığı açıklamada, “Trump’ın açıklamış olduğu bu talihsiz planı tanımıyoruz, bu planın İsrail’in çöküşünün başlangıcı olacaktır. Dünya ülkelerinin ortak tepkisi de bu düşüncemizi desteklemektedir.” dedi.

 ‘KARA BİR LEKE OLACAK’

ABD’nin terör devleti İsrail’in taşeronu olma yoluna girdiğini vurgulayan Üre, bu kararın dünya tarihine kara bir leke olarak geçeceğini dile getirdi. Dünya barışının Kudüs’ten geçtiğine inandıklarının altını çizen Üre, “Zira Kudüs’te ne zaman insanlar emniyet ve huzur içerisinde yaşamışlarsa dünya huzur bulmuştur ne zaman ki İsrail gelmiş Filistin topraklarını işgal etmiştir o günden bugüne ne Filistin ne de dünya huzur bulamamıştır.” İfadesini kullandı.

Selamet Derneği Konya Temsilcisi Mehmet Üre açıklamasında şunları kaydetti:

“Filistin meselesi, yalnızca Müslümanları ilgilendiren bir konu değil, insanlık tarihine kara leke olarak yerleşen bir zulümdür. Peygamberler şehri Kudüs’e, İsrail ve ABD’nin hükmetme çabası, dünyanın bütün halklarına karşı yapılan bir haksızlıktır. Barış içinde ve bir arada yaşamayı savunan tüm ülkelerin, bunu söylemden öteye taşımalarının tam vaktidir.

Başta İslam alemi olmak üzere bu karara tepki gösteren bütün ülkeler işgalci İsrail ve onun taşeronu ABD ile siyasal, sosyal ve ekonomik ilişkilerini derhal kesmelidir zira İsrail laftan değil sadece güçten anlar.

Kudüs şehri bir bütün olarak İslam’ındır ve Filistin devletinin başkentidir.

Siyonist İsrail’in Kudüs sevdasından vazgeçmesi bizim için yeterli değildir. Telaviv’de dahil olmak üzere işgal ettikleri Filistin topraklarından defolup gitmelidirler.

Herkes duysun bilsin ve şahit olsun ki; Selamet Derneği olarak Kudüs ve Mescidi Aksa özgürleşene dek çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Türkiye’den Kudüs’e selam olsun…

Türkiye’den Mescidi Aksa’ya selam olsun…

Özgür Kudüs’te buluşmak duasıyla…”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.