Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Erbakan: İlk meclis gibi aynı inançla…

Erbakan: İlk meclis gibi aynı inançla…
  • 23.04.2020

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, TBMM’nin kuruluşunun 100. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “100 yıl önce bugün, ülkemizin bağımsızlığını temin etmek üzere 23 Nisan 1920’de Hacı Bayram Veli Cami’nde kılınan cuma namazından sonra Meclis’e sancak-ı şerif eşliğinde gidilerek Meclis binası önünde yapılan dualar ve kesilen kurbanla Milli Kurucu Meclis’in açılışı gerçekleştirilmiştir.” dedi.  

‘ADİL BİR DÜZEN İÇİN YOLA ÇIKILDI’

Birinci Meclis’in 23 Nisan 1920’de büyük inançla ve coşkuyla açılışının yapıldığını anımsatan Fatih Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, “Ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü temin etmek, bizleri bölüp parçalayarak, sömürmek ve köle yapmak isteyen emperyalist güçleri vatanımızdan kovmak, ülkemizde hak ve adalete dayanan adil bir yönetim ve düzen kurmak amacıyla yola çıkmıştır.” ifadesini kullandı.

‘1. MECLİS’İN AMACI UNUTULMASIN’

‘100.  kuruluş yıldönümünde Birinci Meclis’in kuruluş amacını oluşturan şu önemli hususları göz önünde bulundurmalıyız’ diyen Erbakan mesajında şunları kaydetti:

– Milletin kendine, tarihine ve inancına bağlılık

– Milli iradeyi aynen temsil, ona saygı ve bağlılık

– Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek

– Fikir ve inanç hürriyetine saygı.

‘YİNE AYNI İNANÇLA MİLLÎ KALKINMA’

İşte bu hedefler doğrultusunda, 23 Kasım 2018’de Hacı Bayram Veli’de kılınan Cuma namazından sonra kuruluşu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partimiz de, 23 Nisan 1920’de milletin meclisinde toplanan milletin temsilcilerinin sahip olduğu inançla hareket ederek ülkemizin millî ve yerli kalkınmasını gerçekleştirmek, her türlü sömürüyü ortadan kaldırmak, yeniden birlik ve beraberliği tesis etmek ve hak ve adaleti toplumun tüm kesimlerine yaymak amacıyla faaliyet göstermektedir.

Bu düşünce ve inançla, tüm Milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi ve genç nesillerimize adil, müreffeh ve güçlü bir Türkiye bırakmayı hedeflediğimizi ifade ediyorum.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.