Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Çubuk'ta “Tam Gençlik, Tam Festival” başladı

Çubuk'ta “Tam Gençlik, Tam Festival” başladı
  • 21.05.2022

ANKARA (AA) – Çubuk Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen "Tam Gençlik, Tam Festival", kortej yürüyüşü, halk oyunları gösterileri, çeşitli yarışmalar, spor etkinlikleri ve konserlerle başladı.

Festival öncesi spor ve öğrenci grupları ve ilçe protokolü, Mamak Belediyesi mehter takımı eşliğinde eski Şabanözü kavşağından Atatürk Caddesi boyunca ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

Daha sonra Çubukabad Parkı ve festival alanında düzenlenen etkinlikte, ilçedeki okullar ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesindeki kulüpler tarafından stantlar kuruldu, spor aktiviteleri gerçekleştirildi.

Stantlarda ilçedeki meslek liselerinin ve okulların tanıtımı yapılırken, öğrenciler tarafından geliştirilen robot, drone, otomobil gibi teknolojik ürünler sergilendi. El işi göz nuru ürünler ile resim ve maketlerin sergilendiği stantlarda kurumların gençlere yönelik faaliyetleri anlatıldı.

Kente özgü lezzetlerin de yer aldığı festival alanında, şişme oyun alanlarıyla her yaştan çocuk ve gence yönelik eğlence sunuldu.

Festivalde, masa tenisi, futbol, dart, voleybol, basketbol, tenis gibi spor etkinliklerinin yanı sıra çocuk oyun alanları da yer alıyor.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, her fırsatta geçlerin arasında olduğunu dile getirerek, "Her bakımdan iyi yetişmenizi istiyoruz. Spor, sanat ve kültürel etkinliklere yönlenmenizi istiyoruz. Her yönden sağlıklı olmanızı ve kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı istiyoruz. Sizlerin kendine güvenen, donanımlı, çalışkan, üretken, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, dosta güven veren düşmana korku salan genç nesiller olmanızı istiyoruz." diye konuştu.

Festivale, Kaymakam Adem Keleş, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı da katıldı.

Mehteran konserinin ardından halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.