Reklam
Reklam
Anadolu Günlük Gazetesi -

Bakan yardımcısı Ergüneş, Azerbaycanlı mevkidaşıyla şehit yakınları ve gazileri ziyaret etti

Bakan yardımcısı Ergüneş, Azerbaycanlı mevkidaşıyla şehit yakınları ve gazileri ziyaret etti
  • 26.01.2022

ANKARA (AA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş ile Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Hidayet Abdullayev, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfını ziyaret etti.

Vakfın genel merkezindeki ziyarette, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bilge Gürs ile gaziler ve şehit yakınları hazır bulundu.

Bakan Yardımcısı Ergüneş, karşılıklı deneyim paylaşımı ve iş birliği çalışmaları kapsamında Azerbaycan heyetinin 3 gündür Türkiye'de uygulanan sosyal yardımlar ve sosyal hizmetlerdeki modelleri incelediklerini anlattı.

İşgal edilmiş topraklarını geri almak için Ermenistan'a karşı verdiği mücadelede Azerbaycan'ın yaklaşık 3 bin şehit verdiğini 3 bine yakın da gazi olduğunu belirten Ergüneş, "Sayın Bakan Yardımcımıza bu vakfı bir örnek model olarak tanıtmak, göstermek istiyoruz." dedi.

Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Abdullayev de şehitlere rahmet dileyerek, ülkelerinde şehit yakınları ve gazilerin yaşadıkları sorunların çözümü için çalıştıklarını anlattı.

Daha sonra Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Gürs, vakfın faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı. Sunumun ardından gaziler ve şehit yakınları karşılaştıkları sorunları bakan yardımcıyla paylaştı.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.